הצללה למרפסת

פתרונות הצללה למרפסת

מבחר פתרונות הצללה למרפסת ולגינה בהתאמה אישית

פתרונות הצללה למרפסות או פתרונות הצללה לגינה, ידועים גם בשם "צלונים",  ניתנים להשגה במספר דרכים ושיטות. "הצללה" (יצירת צל מעל איזור) יכולה להיות קבועה כמו באמצעות פרגולה קבועה או סוכך קשיח, משתנה כמו באמצעות פרגולה חשמלית נאספת או אחד מהסוככים: זרועות, מסילות, מרקיזה אשר מאפשרים שליטה בכמות השמש / צל. ניתן גם לקבל הצללה חזיתית בלבד במרפסות מקורות או אף בפרגולות, באמצעות סוכך מסך או זיפטראק.

על מנת להתאים את הפתרון המדוייק ביותר עבורכם, אנו ניקח בחשבון פרמטרים כמו גודל צורה וכיווני המרפסת, רמת הצורך בפרטיות, רמת הצורך בשימוש בחורף ובהגנה מפני גשם, התקציב ומספר נושאים נוספים

 

יתרונות הצללה למרפסות

הצללה לכל מרפסת ולכל בית

מרפסת פתוחה, מרפסת שמש או הצללה לגינה פרטית, פתרונות ההצללה המוצגים בעמוד זה, מאפשרים גמישות רבה לכל סוג מרחב וגודל.

הצללה מלאה מקרני השמש הישראלית

השמש הישראלית בעלת עוצמה לאורך כל השנה, סוככים, פרגולות ומסכים יספקו הגנה מלאה בכל העונות. 

פתרון לכל תקציב

סוככים, העשויים בד ואינם מצריכים אישור מיוחד, יהוו פתרון קל, פשוט וזול, בעוד פרגולות יתנו פתרון יציב, חזק ויוקרתי יותר.

שליטה באור ,בצל וברמת הפרטיות

סוככים ופרגולות מתקפלות יאפשרו לכם שליטה מלאה באור ובצל בכל זווית של שמש,לקפל למינימום או לפתוח למקסימום לכל אווירה.

חסכון משמעותי בחשמל

לרוב המרפסת צמודה לסלון. הצללה של המרפסת תמנע מקרני השמש לחדור אל תוך הבית, תפחית את ההתחממות ותוזיל את עלויות הקירור.

תחזוקה נמוכה

כל החומרים והמרכיבים בהם אנו משתמשים: בדים, אלומיניום, צבע, ברגים, שלטים וכו הם בעלי עמידות גבוהה לאורך זמן.

בתכנון סוג ההצללה נלקחים בחשבון:

סוכך שמש למרפסת

כיווני המרפסת / גינה – השמש מכיוון מזרח למשל עשויה להיות טורדנית בבוקר, שמש מהכיוון הדרומי תכניס יותר חום, כיוון מערב מתאפיין ברוחות חזקות וכיוון צפון עשוי להזדקק לחיזוק של תאורה ולבדים יותר עמידים לעובש. 

מבנה המרפסת / גינה– יש לקחת בחשבון בעת התכנון: קירוי חלקי עמודים ומעקות,גובה ומידות המרפסת,אם יש גג קיים ואם כבר קיימת פרגולה.

גודל המרפסת / גינה– ככל שהשטח גדול יותר, כך גם הצורך בפתרון מאסיבי יותר.

התאמה לעיצוב הקיים – התאמה לסוכך במרפסת השכן למשל יכולה ליצור מראה אחיד ונעים יותר לכם ולסביבה, גם התאמה לעיצוב הקיים בבית.

סוגי הצללה מומלצים למרפסת:

סוכך זרועות – פתרון הצללה למרפסת שמש יעיל ופשוט זה מאופיין בקו עיצובי עשיר – מתאים למרפסות עד 5 מטר. יש לציין כי לא יעיל לגשם או רוחות חזקות.

מרקיזה – מאוד פופולרי מכיוון שמתאים לכל ימות השנה, רמת הצל מושגת גם ע"י צבע הבד – ירוק אפור אדום מומלצים. אפשרי חשמלי וגם ידני.

סוכך מסילות –  זהו אחד הסוככים החזקים והעמידים, מסילות האלומיניום מבטיחות יציבות והצללה בכל מזג אוויר והבד דראלון מונע כניסה של שמש וגשם, עוד בד מומלץ הוא שמשונית העמיד – מתאים למרפסות שמש גדולות מאד, מעל ל-12 מ"ר. בעל עיצוב חדשני ומנגנון חשמלי.

סוכך מסך– יורד מכיוון התקרה אל המעקה, מנגנון הפעלה חשמלי. טוב למרפסת שקרני השמש מגיעות אליה מהצד, דומה לסגירת מרפסת אך עם פתח – למרפסת עד 5 מטר.

סוכך קבוע – פופולרי מאוד, נותן מענה 365 יום בשנה עם עמידות יוצאת דופן, ללא חלקים נעים וללא תוספות חשמליות הוא כמעט לא דורש תחזוקה כלל, התשתית עשויה מתכת אל חלד, מכוסה בשמשונית שהיא ברזנט אטום – נפוץ במרפסות גדולות,כניסות לבניינים משותפים,מבנים ציבוריים וכן חניות וגינות הצמודות לבית פרטי.מגיע בשלל עיצובים ייחודיים הכוללים עבודת פירזול ברזל ייחודית.

פרגולה חשמלית נאספת – מתאימה להצללה למרפסות בינוניות וגדולות. פרגולה יפה ומרהיבה זו, מאפשרת לכם לשלוט בלחיצת כפתור לא רק על כמות הצל בכל רגע אלא גם תספק פתרון חזק ויציב גם בחורף ובכל מזג אוויר, ותאפשר לכם להנות מהמרפסת כחדר.

סוככים מומלצים למרפסת
סוכך למרפסת - ברזנט כחול

בדים המיועדים להצללה – סוגים וצבעים

הבדים המשמשים בעיקר לסוככים או צלונים חשמליים, עמידים בפני השמש הגשם ופגעי האקלים בישראל ומעוצבים על פי האופנה האחרונה. כדאי להתאים את סוג הבד לסוכך בהתאם לאופן השימוש והמיקום, להלן סוגי הבדים: 

 

שקופית קודמת
שקופית הבאה
שקופית קודמת
שקופית הבאה

בד דארלון

בד הארוג בצפיפות וידוע כאיכותי מאד וברמה גבוהה, הוא שומר על הצבע שלו לאורך זמן ומכיוון שהוא בעל ציפוי טפלון, הוא גם מונע חדירת גשם אל החלל הנמצא מתחתיו.

אם אתם מבקשים לשמור שהמקום מתחת לסוכך יישאר מוצל בזמן שמש ויבש בזמן שיורד גשם, זה הבד המתאים למשימה. בד הדרלון מיוצר באוסטריה על ידי חברת סאטלר תחת תנאים אירופאים קפדניים, מיובא לארץ ומשמש כחומר קירוי איכותי בהקמת סוככים מסוגים שונים.1

בד רשת

הבד נקרא כך משום שיש בו חורים זעירים היוצרים מעין מבנה רשת. בשמו המקצועי הוא נקרא Rrflect Air .

זהו בד איכותי ומתאים במקרים בהם מתבקשת אווריריות בסוכך וכמו כן, שיחדור אור רב דרכו.לבד הרשת שני יתרונות בולטים: הוא עמיד במים (אך לא חסין מים מכיוון שיש לו חורים קטנים) והוא בעל אפקט קירור ויכול להוריד את טמפרטורת החלל שמתחתיו בכ 10 מעלות צלזיוס.  גם בד זה מיוצר באירופה בחברת סאטלר, תחת אותם תקנים מחמירים.

בד שמשונית

בד שמשונית הוא בד בעל שלוש שכבות כשכל אחת מהשכבות מצופה ב pvc . מכיוון שכך, הבד נחשב לעמיד ביותר, אפילו לאורך שנים ואפילו כאשר תנאי מזג האוויר קיצוניים ביותר, אם זה בטמפרטורות גבוהות מאד או נמוכות מאד, גשם, ברד וסופות.

הבד נחשב כגמיש ביותר ורבים מהמתקינים סוככים, אוהבים להשתמש דווקא בו. החיסרון היחידי שאולי ניתן למצוא בו, הוא העדר מנעד רחב של גוונים.